Unlimited Web HostingFree Drupal ThemesDeposit PokerFree Drupal Themes

Інформаційна та інфраструктурна доступність для людей з інвалідністю

Семінар «Інформаційна та інфраструктурна доступність, як головний чинник індивідуальної мобільності людей з інвалідністю і правові аспекти її вирішення»19 квітня відбувся семінар-тренінг «Інформаційна та інфраструктурна доступність, як головний чинник індивідуальної мобільності людей з інвалідністю і правові аспекти її вирішення».
Перша частина тренінгу проходила у приміщенні Рівненської обласної державної адміністрації. В роботі семінару-тренінгу взяли участь голова Рівненської обласної державної адміністрації В. М. Берташ та деякі керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, голова Громадської ради при Рівненській обласній державній адміністрації Ю.Л. Ходаковський, заступник  голови Комітету забезпечення доступності інвалідів та інших мало мобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури та голова постійної комісії з питань соціальної політики та захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Рівненської обласної ради В.Г. Ольховик, Головний архітектор Рівненської області О.Г. Карачанський та представники громадських організацій інвалідів.Увага приділялася проблемі пошуку та забезпечення шляхів ефективного захисту, відстоювання прав на інформаційну та інфраструктурну доступність та індивідуальну мобільність особам з інвалідністю.Обговорювалися питання вулично-дорожньої інфраструктури міста, транспорту, доступності в отримані соціальних послуг, зокрема реабілітаційних послуг та послуг, пов’язаних з наданням правової допомоги, а також створення пріоритетної для людей з вадами зору послуги супроводу, без якої їхня мобільність майже неможлива. На семінарі було презентованообладнання, яке допомагає орієнтуватися в навколишньому середовищі людям з вадами зору (внутрішнє та зовнішнє озвучення).
Присутнім було продемонстровано фільм «Другие люди» (російського режисераОлександра Монтова).У другій половині дня учасники семінару-тренінгу працювали в Рівненській обласній бібліотеці. Тут вони мали можливість ознайомитися із послугами бібліотеки для людей з вадами зору та роботою інтернет-центру «Окуляр». Крім того, вони отримали консультацію від президента ВМГО «Генерація успішної дії» Геннадія Євсев’єва, який ознайомив учасників із міжнародним та національним законодавством у галузі доступності, процедурою оскарження дій або бездіяльності органів державної влади та місцевого самоврядування у сфері вирішення питань доступності оточуючого середовища для осіб з вадами зору.
Організатором семінару-тренінгу виступив Рівненський обласний осередок Всеукраїнської молодіжної громадської організації інвалідів з вадами зору «Генерація успішної дії». Співорганізаторами стали: Рівненський обласний комітет доступності, громадська рада при РОДА та Комунальний заклад «Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека» Рівненської обласної ради.

Програма семінару-тренінгу «Інформаційна та інфраструктурна доступність, як головний чинник індивідуальної мобільності людей з інвалідністю і правові аспекти її вирішення»
(п'ятниця 19 квітня 2013 р., м. Рівне)